Pályázatok

Főoldal / Pályázatok

GINOP-3.2.2-8-2-4-16-2020-02064

 

A projekt címe: Komplex infokommunikációs fejlesztés a VILLÁMSZER Kft.-nél

A szerződött támogatás összege: 23 982 000 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 40%

A projekt tartalmának bemutatása: Pályázatunk keretében az iWise hibrid megoldású integrált vállalatirányítási rendszert szereztük be, mellyel cégünk belső működésének fejlesztése valósult meg. Fontosnak tartottuk egy olyan rendszer bevezetését, amelyet saját igényinkre, társaságunk egyedi tevékenységeire szabva tudunk kialakítani, hogy célzottan segíthesse dolgozóink mindennapi munkáját.

A fejlesztésünk fő célja az volt, hogy vállalkozásunk munkafolyamatait leegyszerűsítsük, ugyanakkor átláthatóbbá és hatékonyabbá is tegyük, mely elengedhetetlen feltétele a versenyképességünk és folyamatos fejlődésünk biztosításának. Az egyes tevékenységeink áttekinthető rendszerben való megjelenítése és kezelése segítséget nyújt üzleti döntéseink meghozatalában, az innovatív üzleti megoldások alkalmazásában.

A fejlesztéssel az iWise rendszer 10 db moduljának bevezetését valósítottuk meg, melyek az alábbi funkcionális területekre fókuszálnak:

A felhőalapú szolgáltatások esetén:

  • Humán erőforrás menedzsment és bérszámfejtés funkcionális specifikáció

  • Táv- és csoportmunka támogatás funkcionális specifikáció

  • Szolgáltatásmenedzsment terület funkcionális specifikáció

  • Tudásmenedzsment specializált megoldás funkcionális specifikáció

Az iWise Cloud22 Munkaügy modul (HR) fő feladata a cég munkavállalóival kapcsolatos HR adminisztrációs feladatok időigényének csökkentése, az adatok egységes rendszerben való kezelése, a könnyebb átláthatóság biztosítása. Az iWise Cloud22 Táv- és csoportmunka modul a vállalaton belüli hatékony információáramlást és a hibakezelés optimalizálását támogatja. Az iWise Cloud22Szolgáltatásmenedzsment modul segítségével megvalósítható a vállalat szolgáltatásainak menedzselése, mely által lehetővé válik a szolgáltatási stratégia alkalmazása, a szolgáltatás tervezése és a szolgáltatásátadás. A vállalati tudásbázis bővíthető az iWise Cloud22 Tudásmenedzsment modul használatával, ahol egységes rendszerben kezelhetők a különböző közérdekű dokumentumok, segéd- és oktatási anyagok, munka- és tűzvédelemmel kapcsolatos információk.

A helyben telepített saját szoftver esetén:

  • Gyártási terület funkcionális specifikáció

  • Adott funkcionális célterülethez kapcsolódó mobil technikát használó rendszer funkcionális specifikáció

  • Vállalati CRM, értékesítési terület funkcionális specifikáció

  • Kontrolling és döntéstámogatás funkcionális specifikáció

  • Elektronikus iratkezelési megoldás funkcionális specifikáció

  • Beszerzési, logisztikai terület funkcionális specifikáció 

Az iWise Gyártás modul a saját termékek gyártási folyamatához, annak beütemezéséhez, a keletkezett melléktermékek, illetve a szükséges alapanyagok használatba vételéhez, beszerzéséhez nyújt segítséget. Az iWise mobil ERP applikáció Android operációs rendszerre lehetővé teszi a Felhasználók részére, hogy bármikor, bárhonnan könnyedén hozzáférjenek az iWise rendszerhez. Az iWise CRM modul a partnerekkel való kapcsolattartást, árajánlatok egyszerű elkészítését, vevői rendelések kezelését, értékesítési folyamat támogatását biztosítja. Az iWise Kontrolling modul elkészíti a vállalat gazdasági helyzetének elemzéséhez szükséges mutatókat, segít a rendelkezésre álló vagy megszerezhető erőforrások hatékony és eredményes felhasználásában, naprakész információkat biztosít. Az iWise Iratkezelés modul a működés során keletkező bizonylatok, dokumentumok, szerződések egységes, átlátható rendszerben való nyilvántartását teszi lehetővé. Az iWise Logisztika modul segít az komplex logisztikai folyamatot alkotó részfeladatok pontos megtervezésében majd egy folyamattá való integrálásában, a költséghatékonyság figyelembevételével.

A rendszer kiépítése a kivitelező feladata, melyet szolgáltatások keretében vettünk igénybe, mely tartalmazza a modulokhoz kapcsolódó adatmigrációt, azok testreszabását és a rendszerhez kapcsolódó oktatást.

Projektünk megvalósítása során eleget teszünk az előírt tájékoztatási kötelezettségeknek (a honlapunkon a projekthez kapcsolódó tájékoztató megjelenítése és „C” típusú tábla készítése) is.

A projekt befejezési dátuma: 2022.12.19.

Projekt azonosító száma: GINOP-3.2.2-8-2-4-16-2020-02064

 

GINOP-2.1.2-8-1-4-16-2018-00610


„A VILLÁMSZER KFT. K+F+I TEVÉKENYSÉGÉNEK TÁMOGATÁSA KOMBINÁLT HITELTERMÉK KERETÉBEN”- Sarus kötésű szerelvény kifejlesztése erősáramú berendezések csatlakoztatására

Megvalósulás helyszíne: 3078 Bátonyterenye, Zrínyi út 126.

Támogatás összege: 164 372 138 Ft

Hitel összeg: 104 600 452 Ft

Támogatás intenzitása: 55 %

Projekt azonosító száma: GINOP-2.1.2-8-1-4-16-2018-00610

Tényleges befejezés: 2021.06.30

A projektünk eredményeként kifejlesztésre kerül a sarus kötésű szerelvény, mely minden típusú anyagú áramvezetőhöz alkalmas. Minden olyan áramfelhasználó számára szükséges lehet, akik törekednek az áram áramoltatási biztonságának növelésére, az áramingadozások és zárlatok kialakulásának csökkentésére, a veszteségek minimalizálására. Az új többfunkciós erősáramú védelmi rendszer a kötés kialakításának elvéből következően növeli az üzembiztonságot, nem kell költségesen karbantartani, nincs túlmelegedés, nem kell cserélni, csökkenti a hálózati üzemeltetés költségeit. Alkalmazásának mértéke szerint kisebb lesz a hálózati veszteség, javítja a villamosenergia-hálózat hatékonyságát.

Nem kell az eddigi költségeket a karban tartásra, megfigyelésre és az időszakos cserék során a rendszerleállásokra költeni. Mindezek mellett pedig megtakarításként jelentkezik az eddigi, a csavaros kötéseken jelentkező átmeneti ellenállásból adódó veszteség is, amely az új sarus kötésű szerelvényen nem lép fel. Az új sarus kötőelem minthogy azonos anyagú és lágyságú az őt mindenkor befogadó első osztályú tisztaságú áramvezető sínnel, szerelvénnyel, beépítés után megegyezik annak élettartamával. Vagyis egyszeri költséggel az áramvezető sín élettartamával megegyező gondozásmentes kötést kap a felhasználó. A hagyományos kötés folyamatosan költséges karbantartást igényel, a sarus kötésű szerelvény viszont stabil, alacsony üzemi hőmérsékleten működve nagyobb terhelhetőséget és hatékonyságot biztosít felhasználójának.

A műszaki gazdaságossági előnyök lehetőséget biztosítanak a gyors és széles piaci elterjedéshez. A megnövekedett igények, új munkahelyeket és beszállítói megrendeléseket teremtenek. Összességében az új növelt hatékonyságú erősáramú elektromos sarus kötőelemekkel szerelt erősáramú villamos hálózat jelentősen megbízhatóbb, energia hatékonyabb, költséghatékonyabb lesz.


GINOP-1.2.8-20-2020-00876


Projekt azonosító: GINOP-1.2.8-20-2020-00876

Projekt címe: Modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztés a Villámszer Kft-nél.

Projekt kezdési időpont: 2020.09.15.

Projekt zárási időpont: 2021.02.25.

Projekt összköltség: 61 354 506,- Ft

Projekt támogatási összeg: 41 500 000,- Ft

Támogatás intenzitás: 67,639693%

Megvalósítási helyszín: 3078 Bátonyterenye, Zrínyi út 126.

 

A Projektben vállalt JCB típusú gépek beszerzését 2020.09.15-én kezdtük meg. A beszerzésnek köszönhetően 3 eltérő típusú (19C-PC; 8008 CTS; 8030 ZTS) minikotró segítségével lényegesen sikerült bővíteni az eszközparkunkat, továbbá a 3CX kompakt rakodó géppel kiegészítve a villamos földkábeles hálózatok kiépítésénél tudjuk a legjobban kihasználni a gépek adottságait. A Kärcher HDS 8/18 4 CX magasnyomású gép beszerzésével pedig sikerül tisztán tartani munkagépeinket és berendezéseinket egyaránt. A projekt ezzel sikeresen megvalósításra került, így a foglalkoztatásra vonatkozó feltételek teljesítésével komplexen sikerült befejezni a megítélt pályázatunkat.


GINOP-5.3.2-16-2016-00577 projekt


Kedvezményezett neve: VILLÁMSZER Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

Projekt címe: Rugalmas foglalkoztatási formák elterjesztése a VILLÁMSZER Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-nél

Támogatás összege: 14 664 808 Ft

Támogatás mértéke: 100 %

Tervezett befejezés dátuma: 2018. május 29.

Projekt azonosító száma: GINOP-5.3.2-16-2017-00577

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt során a munkakörök átszervezéséhez, a rugalmas foglalkoztatási forma bevezetéséhez kapcsolódó tanácsadás eredményeképpen szervezeti szabályzatok, HR dokumentumok kialakítása és módosítása történt meg. A projekt keretében a javasolt szervezeti, munkaköri és HR fejlesztéshez szükséges IT fejlesztésekhez kapcsolódó tanácsadásra, vezetői és munkavállalói képzésre és műhelymunkákra: céges nyitóértekezletre, mentor program kialakítására és munkahelyi mentor foglalkoztatására, szervezeti struktúra vizsgálatára és fejlesztésére, munka és magánélet összeegyeztetését bemutató műhelymunkára, valamint szemléletformáló vezetői és munkavállalói modulra került sor. A változásértékelő értekezlet során pedig az érintett munkavállalókkal és vezetőkkel közös műhelymunkákon keresztül tartották a kiértékelést.

A fejlesztési projekt keretében 2 új munkavállaló került felvételre és foglalkoztatásra rugalmas munkavégzési formában. A rugalmas munkavégzési formák bevezetésével érintett 9 munkavállaló közül 7 fő tevékenységének nagyobb része számítógép használatával történik, ezért a távelérés biztosításának alapvető feltétele volt az eddig kellő számban rendelkezésre nem álló laptopok és a kapcsolódó alapvető szoftverek beszerzése. Az új üzleti modellben a megnövekedett felhasználói igények és a táveléréssel jelentkező kommunikációs kihívások, az alapvetően változó információbiztonsági, információáramlási követelmények kielégítésére VPN és felhő alapú működést támogató belső információs rendszer kialakítása vált szükségessé, ehhez megfelelő szoftver kellő licensz számmal, továbbá okostelefonok a távelérés biztosításához. A két fő távmunkában foglalkoztatott otthoni munkavégzése informatikai hátterének megteremtése asztali gépek beszerzését indokolta esetükben. A projekt keretében 4 db laptop Office programcsomaggal, 9 db VPN és felhő alapú működést támogató belső információs rendszer, 2 db asztali számítógép, valamint 4 db okostelefon beszerzésére került sor.


Napelem rendszer telepítés a Villámszer Kft. villamosáram fogyasztásának biztosításhoz


Vállalkozásunk 2019. évben a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program „Napelemes rendszer telepítésének támogatása mikro-, kis- és középvállalkozásoknak című felhívására pályázatot nyújtott be, melynek keretében 1 710 000 Ft összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült.

A vállalkozás 3 tevékenységet végez: 1. Rozsdamentes acéláruk tekercsben, lemeztáblában való értékesítése. 2. kis és középfeszültségű föld és légkábelek kivitelezését végzi, főként alapközmű kiépítéséhez, pl: Ipari területek energiaellátását igénylő létesítmények, napelemparkok erőművi átviteli kábelezése. 3. A kábelfektetéshez kapcsolódóan 2018-tól speciális föld alatti irányított fúrást végző szolgáltatást is indítottak. 

A fejlesztés célja:

8,55 kWp teljesítményű kristályos napelemrendszer kiépítése és beüzemelése, hálózatra visszatermelő ad/vesz órával szerelt rendszer telepítése, mellyel cégünk a szükséges 9405 kWh fogyasztás teljes kiváltása zöldenergiával.

A fejlesztés eredménye:

A cég telephelyén 9405 kWh villamos energiát használ fel a lemezvágáshoz, hajlításhoz, daraboláshoz. A fejlesztés eredményeként telepítendő 8,55 kWp teljesítményű napelemrendszer éves zöld energia termelése 100%-ban kiváltja a cég éves energiaigényét, amivel költségmegtakarítás érhető el, versenyképesség növelést eredményezve, illetve 7,0754 tonnával csökken az ÜHG hatású gázkibocsátás. A 8,55 kWp teljesítményű napelemrendszer 30 db 285 Wp teljesítményű, 60 cellás GP-Solar GSH 285P/120-as panelből áll. Az egyenáram átalakítására Fronius Symo 8.2-3-M típusú 8 kWac névleges telj., távleolvasást biztosító inverter került felszerelésre.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.


A projekt adatai:

A kedvezményezett neve: Villámszer Kft.

A projekt címe: Napelem rendszer telepítés a Villámszer Kft. villamosáram fogyasztásának biztosításhoz

A szerződött támogatás összege: 1 710 000 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100%

A projekt befejezési dátuma: 2020. február 27.

A projekt azonosító száma: GINOP-4.1.3-19-2019-00317